Kontakt

Máte jakýkoliv dotaz? Chcete se dozvědět více o sekvojích nebo potřebujete pomoci s objednávkou? Nebojte se nás zeptat buď na emailové adrese níže nebo jednoduše zavolejte :-) 

Mamutí stromy a.s.

Lysická 5, 621 00

Jak se dostanete do sekvojového lesoparku

Autem / Pěšky z Jehnic: Trasa 1

Půjdete po ulici Lelekovická / Plástky a po cca 500 m odbočíte doleva na prašnou cestu. Vydáte se rovně kolem včelích úlů až dojdete na křižovatku. Na křižovatce se dáte mírně doprava a hned doleva na vyježděnou cestu vedoucí po poli. Z dálky byste měli vidět oplocenku, kde se nachází sekvojový lesopark.

Autem / Pěšky z Jehnic: Trasa 2

Půjdete po ulici Lelekovická / Plástky až narazíte na prašnou zpevněnou cestu. Vydáte se po ní až po pravé ruce budete mít Arboretum Jehnice. Po cca 200 m zabočíte doleva do mírného kopce a budete pokračovat po zpevněné cestě dalších cca 300 m. Pak zabočte doprava po vyježděné cestě vedoucí po poli. Z dálky byste měli vidět oplocenku, kde se nachází sekvojový lesopark.

Autem z rychlostní silnice Hradecká přes Lelekovice

Po výjezdu z rychlostní silnce Hradecká pojedete doprava přes most. Dále budete pokračovat přes kopec po Hlavní ulici a před obchodem s potravinami se dáte doprava do ulice Na Hrázi. Pokračujete po této ulici, která přechází na ulice Pindula a Plástky. Cesta vede do kopce okolo kapličky, dále budete mít po levé ruce výběh s koňmi. Asfaltová cesta přechází na prašnou cestu. Zde pozor na auto, protože cesta je dost hrbolatá, ale když pojedete pomalu, bez problémů to zvládnete. Po této prašné cestě pokračujte až narazíte na křižovatku. Na křižovatce se dejte doprava do mírného kopce a budete pokračovat dalších cca 300 m. Pak zabočte doprava po vyježděné cestě vedoucí po poli. Z dálky byste měli vidět oplocenku, kde se nachází sekvojový lesopark.

Městskou dopravou a pěšky

Nejrychlejší cesta je autobusem či. 41 vystoupit na zastávce Lelekovice, škola. Po vystoupení z autobusu půjdete cca 100 m zpátky po cestě, po které jste autobusem přijeli a dostanete se na ulici Na Hrázi. Po 300 m odbočte doleva. Tato ulice přechází na ulici Podemlýn. Pokračujte po této cestě až minete po pravé ruce zahradnictví a dostanete se na prašnou cestu. Až se dostanete k menší farmě se slepicemi a případně i s koňmi, dejte se první zatáčkou doprava. Tato neznačená turistická cesta vede kolem lesa a po cca 300 m se zvedá do kopce. Jakmile vyjdete první kopec, hned se dejte doleva po cca 100 m opět doleva. Zde si musíte dávat pozor, abyste tuto odbočknu neminuli. Sice je vychozená od lidí, ale i tak je jednoduché ji přehlédnout. Jakmile se po této cestě vydáte do kopce, po cca 200 m vyjdete z lesa ven a uvidíte oplocenku. Gratulujeme, jste u vchodu do sekvojového lesoparku! :-)