Načerpejte novou energii a zažijte atmosféru unikátního lesa

Jak se k nám dostanete

Autem / Pěšky z Jehnic: Trasa 1

Půjdete po ulici Lelekovická / Plástky a po cca 500 m odbočíte doleva na prašnou cestu. Vydáte se rovně kolem včelích úlů až dojdete na křižovatku. Na křižovatce se dáte mírně doprava a hned doleva na vyježděnou cestu vedoucí po poli. Z dálky byste měli vidět oplocenku, kde se nachází sekvojový lesopark.

Autem / Pěšky z Jehnic: Trasa 2

Půjdete po ulici Lelekovická / Plástky až narazíte na prašnou zpevněnou cestu. Vydáte se po ní až po pravé ruce budete mít Arboretum Jehnice. Po cca 200 m zabočíte doleva do mírného kopce a budete pokračovat po zpevněné cestě dalších cca 300 m. Pak zabočte doprava po vyježděné cestě vedoucí po poli. Z dálky byste měli vidět oplocenku, kde se nachází sekvojový lesopark.

Autem z rychlostní silnice Hradecká přes Lelekovice

Po výjezdu z rychlostní silnce Hradecká pojedete doprava přes most. Dále budete pokračovat přes kopec po Hlavní ulici a před obchodem s potravinami se dáte doprava do ulice Na Hrázi. Pokračujete po této ulici, která přechází na ulice Pindula a Plástky. Cesta vede do kopce okolo kapličky, dále budete mít po levé ruce výběh s koňmi. Asfaltová cesta přechází na prašnou cestu. Zde pozor na auto, protože cesta je dost hrbolatá, ale když pojedete pomalu, bez problémů to zvládnete. Po této prašné cestě pokračujte až narazíte na křižovatku. Na křižovatce se dejte doprava do mírného kopce a budete pokračovat dalších cca 300 m. Pak zabočte doprava po vyježděné cestě vedoucí po poli. Z dálky byste měli vidět oplocenku, kde se nachází sekvojový lesopark.

Městskou dopravou a pěšky

Nejrychlejší cesta je autobusem či. 41 vystoupit na zastávce Lelekovice, škola. Po vystoupení z autobusu půjdete cca 100 m zpátky po cestě, po které jste autobusem přijeli a dostanete se na ulici Na Hrázi. Po 300 m odbočte doleva. Tato ulice přechází na ulici Podemlýn. Pokračujte po této cestě až minete po pravé ruce zahradnictví a dostanete se na prašnou cestu. Až se dostanete k menší farmě se slepicemi a případně i s koňmi, dejte se první zatáčkou doprava. Tato neznačená turistická cesta vede kolem lesa a po cca 300 m se zvedá do kopce. Jakmile vyjdete první kopec, hned se dejte doleva po cca 100 m opět doleva. Zde si musíte dávat pozor, abyste tuto odbočknu neminuli. Sice je vychozená od lidí, ale i tak je jednoduché ji přehlédnout. Jakmile se po této cestě vydáte do kopce, po cca 200 m vyjdete z lesa ven a uvidíte oplocenku. Gratulujeme, jste u vchodu do sekvojového lesoparku! :-)

Co vás na prohlídce čeká?

Čeká nás poměrně krátký cca 500m okruh lesem, kde si ukážeme jednotlivé sekvojovce a řekneme si něco málo o jejich příběhu. Dále se také podívame i na další stromy včetně sekvoje stálezelené a douglasek tisolistých, které patří mezi největší stromy na našem území, i když původem jsou z USA.

V průběhu prohlídky si řekneme jak se správně starat o les, jak ideálně sázet sazenice stromů a jak se o ně následně starat. Vysadit strom je jedna věc, ale aby vám vyrostl do dospělosti není úplně jedoduché. I když většina procesů je v rukou přírody, tak existuje hodně postupů jak stromkům pomoci do dospělosti. 

Během prohlídky se také více seznámíte s programem stát se "PATRONEM SEKVOJE" a zjistíte co vše získáte tím, když se rozhodnete zasadit si malého giganta u nás v lese. Budete mít také možnost koupit si na místě různé velikosti sazenic sekvojovce obrovského. O tom, jak sazenice správně zasadit a starat se o ně najdete v krátkém článku zde.

Po prohlídce lesa bude k dispozici i drobné občerstvení. 

Rezervaci s vámi vybraným datem prohlídky proveďte prosím ve formuláři níže. Pokud byste dopředu věděli, že nebudete moci přijít, dejte nám vědět co nejdříve ať nebokujete místo dalším zájemcům. 

V případě jakýchkoliv dotazů nejen o prohlídce, ale i lese či sekvojím budeme rádi, když nám napíšete nebo zavoláte. 

Budeme se na vás těšit v sekvojovém háji!

Online rezervace

Zarezervujte si místo včas. Rezervaci vám potvrdíme e-mailem.


Všechny akce zveřejňujeme i na partnerském portále kudyznudy.cz


Základní informace o prohlídce

Místo prohlídky

Místo setkání se nachází na polní cestě v Brně-Jehnicích na hranici lesa. Les je z části oplocen.

GPS souřadnice: 49.2819531N, 16.5836047E

Dostupnost

K lesu vede polní cesta dostupná autem. Pokud však auto nemáte k dispozici, na mamutí akce  vyzvedáváme zájemce u Glóbusu v Brně Ivanovicích vždy v předurčený čas.

Počet lidí

I když je les dostatečně veliký, ideální počet skupiny je 8-15 lidí. Nikdo se nám v lese nezatoulá a budeme mít dostatek času a prostoru projít si celý les a ukázat si všechny druhy stromů a zajímavosti tohoto lesa.

Časová náročnost

Samotná prohlídka trvá 60-90 min v závislosti na vašich dotazech a zájmu. 

Po prohlídce je dobrovolné posezení kolem táboráku s roštem. Jídlo nezajišťujeme z důvodu různých dietních preferencí účastníků. K pití přineseme vodu, limonádu a piva.

Budete mít také možnost koupit si svého sekvojovce obrovského, kterého nabízíme v různých velikostech od 20 - 100 cm.

Co si vzít sebou

Prohlídka se uskuteční jen za příznivého počasí. Určitě si nezapomeňte vzít pevné boty. Pokud máte přání vzít si a ugrilovat si své vlastní jídlo, tak s tím nemáme žádný oproblém :-) 

V případě, že si budete chtít koupit malou sazenici sekvojovce, větší papírová nebo igelitová taška se bude hodit. U větší sazenice se domluvíme individuálně. 

Kromě dobré nálady je to vše, co budete potřebovat :-)

Dodatečné informace

Cena celé prohlídky včetně občerstvení je 100 Kč.  

Kromě obdivování krajiny a stromů si v lese můžete nasbírat a sníst maliny a ostružiny, které jsme vysadili v roce 2018. Máme vysazené i další plodiny, a to moruše, rybíz, angrešty, borůvky a další. Pokud budou v době prohlídky již zralé,  můžete se občerstvit i těmito plodinama. Všechny plody lesa jsou v BIO kvalitě, tedy podle pravidel přírody bez umělých hnojiv a postřiků.