Prohlídky

Načerpejte novou energii a zažijte atmosféru unikátního lesa

Co vás na prohlídce čeká?

Čeká nás poměrně krátký cca 500m okruh lesem, kde si ukážeme jednotlivé sekvojovce a řekneme si něco málo o jejich příběhu. Dále se také podívame i na další stromy včetně sekvoje stálezelené a douglasek tisolistých, které patří mezi největší stromy na našem území, i když původem jsou z USA.

V průběhu prohlídky si řekneme jak se správně starat o les, jak ideálně sázet sazenice stromů a jak se o ně následně starat. Vysadit strom je jedna věc, ale aby vám vyrostl do dospělosti není úplně jedoduché. I když většina procesů je v rukou přírody, tak existuje hodně postupů jak stromkům pomoci do dospělosti. 

Během prohlídky se také více seznámíte s programem stát se "PATRONEM SEKVOJE" a zjistíte co vše získáte tím, když se rozhodnete zasadit si malého giganta u nás v lese. Budete mít také možnost koupit si na místě různé velikosti sazenic sekvojovce obrovského. O tom, jak sazenice správně zasadit a starat se o ně najdete v krátkém článku zde.

Po prohlídce lesa bude k dispozici i drobné občerstvení. 

Rezervaci s vámi vybraným datem prohlídky proveďte prosím ve formuláři níže. Pokud byste dopředu věděli, že nebudete moci přijít, dejte nám vědět co nejdříve ať nebokujete místo dalším zájemcům. 

V případě jakýchkoliv dotazů nejen o prohlídce, ale i lese či sekvojím budeme rádi, když nám napíšete nebo zavoláte. 

Budeme se na vás těšit v sekvojovém háji!

Všechny akce zveřejňujeme i na partnerském portále kudyznudy.cz

Základní informace o prohlídce

Místo prohlídky

Místo setkání se nachází na polní cestě v Brně-Jehnicích na hranici lesa. Les je z části oplocen.

GPS souřadnice: 49.2819531N, 16.5836047E

Dostupnost

K lesu vede polní cesta dostupná autem. Pokud však auto nemáte k dispozici, na mamutí akce  vyzvedáváme zájemce u Glóbusu v Brně Ivanovicích vždy v předurčený čas.

Počet lidí

I když je les dostatečně veliký, ideální počet skupiny je 8-15 lidí. Nikdo se nám v lese nezatoulá a budeme mít dostatek času a prostoru projít si celý les a ukázat si všechny druhy stromů a zajímavosti tohoto lesa.

Časová náročnost

Samotná prohlídka trvá 60-90 min v závislosti na vašich dotazech a zájmu. 

Po prohlídce je dobrovolné posezení kolem táboráku s roštem. Jídlo nezajišťujeme z důvodu různých dietních preferencí účastníků. K pití přineseme vodu, limonádu a piva.

Budete mít také možnost koupit si svého sekvojovce obrovského, kterého nabízíme v různých velikostech od 20 - 100 cm.

Co si vzít sebou

Prohlídka se uskuteční jen za příznivého počasí. Určitě si nezapomeňte vzít pevné boty. Pokud máte přání vzít si a ugrilovat si své vlastní jídlo, tak s tím nemáme žádný oproblém :-) 

V případě, že si budete chtít koupit malou sazenici sekvojovce, větší papírová nebo igelitová taška se bude hodit. U větší sazenice se domluvíme individuálně. 

Kromě dobré nálady je to vše, co budete potřebovat :-)

Dodatečné informace

Cena celé prohlídky včetně občerstvení je 100 Kč.  

Kromě obdivování krajiny a stromů si v lese můžete nasbírat a sníst maliny a ostružiny, které jsme vysadili v roce 2018. Máme vysazené i další plodiny, a to moruše, rybíz, angrešty, borůvky a další. Pokud budou v době prohlídky již zralé,  můžete se občerstvit i těmito plodinama. Všechny plody lesa jsou v BIO kvalitě, tedy podle pravidel přírody bez umělých hnojiv a postřiků.